• Nové sídlo účetních
  od 1.9.2012 máme nové sídlo:
  Účetní a daňová & CG Praha v.o.s.
  P.O.Box 57, 186 00 Praha 8
  Lokace : Křižíkova 22, Praha 8, Karlín
 • Vedení účetnictví
      a mzdové agendy
  Vedení účetnictví externí společností zbavuje vedoucí pracovníky starostí o řadu každodenních rutinních operací, které musí zajišťovat a umožňuje jim plně se věnovat jádru své podnikatelské aktivity
 • Ekonomické a daňové
        poradenství
  Firma Účetní a daňová & CG Praha v.o.s. nabízí tyto služby na základě dlouholetých zkušeností pracovníků firmy jako
  poradců v oblasti akcionářské a emitentské
  agendy.
 • Správa obchodních společností
  Firma Účetní a daňová & CG Praha v.o.s. nabízí tyto služby na základě dlouholetých zkušeností pracovníků firmy jako
  poradců v oblasti akcionářské a emitentské
  agendy.
>
>
||

Změny pro OSVČ v roce 2008

Sdělovací prostředky se věnují dopadu zákona o stabilizaci veřejných financí především na zaměstnance. Na tom je vidět, že většina autorů je v zaměstnaneckém poměru a nejsou osobami samostatně výdělečně činnými.

Rok 2008 přinese pro OSVČ především to, že platby na sociální a zdravotní pojištění nebudou daňově uznatelnými náklady. Paušální náklady zůstávají ve stejné výši, pojistné se k nim již bohužel nebude připočítávat. Je ale třeba si uvědomit, že pokud v roce 2007 převýší zálohy na pojistné posléze pojistné vypočtené, je přeplatek daňovým nákladem! A to i v případě, že si ho OSVČ nenechá vyplatit a započte si ho na zálohy v roce 2008!

Dalším výrazným zásahem pro OSVČ je zvýšení maximálního vyměřovacího základu pro sociální a zdravotní pojištění z 486 000 Kč na 1 034 880 Kč. Takže pro rok 2008 se vysocepříjmovým podnikatelům zvýší zálohy. Jako každý rok se OSVČ zvyšují i minimální zálohy na pojistném.

Takže proklamované snížení daní pro podnikatele je vykoupeno zvýšením odvodů sociálního a zdravotního pojištění. Útěchou pro OSVČ jako zaměstnavatele můžou být některé zvýšené hranice daňově uznatelných nákladů "na zaměstnance".

 

‹ zpět na články